Hakkımızda

                Değerli site takipçilerimiz;
                Bizler "SON ŞAHİNLER 1-İ" sınıfı olarak 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılına 13, kız 17 erkek olmak üzere toplamda 30 öğrenci olarak 28 Eylül 2015 Pazartesi günü 4+4+4 zorunlu eğitim hayatımızın ilk 4'ünü oluşturan bölüm için biraraya gelmiş bulunmaktayız. 
                 Bizleri geleceğe hazırlayacak, bir ömür boyu yaşamımızı doğrudan etkileyecek ve uzunca yıllar sürecek Eğitim-Öğretim hayatımızın temelini oluşturacak öğrencilik yaşamımızın ilk yılına böylece başlamış bulunmaktayız. 
                 Bu dört yıllık eğitim hayatımız için kısa ve uzun vadeli planlarımızı büyük bir titizlikle oluşturarak, birinci dönem için planladığımız tüm hedefleri yerine getirdik. Sizler de takdir edersiniz ki, bir öğrencinin derslerdeki başarıya ulaşabilmesi için önce öğretmenini sevmesi ve O'na saygı duyması, okulu sevmesi ve isteyerek, sevinç içerisinde okula gelmek istemesi, arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kurması, sınıfını sevmesi ve sınıfta ortak kullandığı eşyaları sahiplenmesi ve onları koruması, dikkatli kullanması, derslere severek çalışması, dersleri dikkatli takip etmesi gibi özellikleri gerekmektedir. Bizler de bu adı geçenleri büyük bir sabırla, güleryüzlülükle, samimiyetle ve onların birer oyun çocukları olduklarını untmadan ders ve konuları oyunlaştırarak, eğlenceli bir hale getirerek sağlamış bulunmaktayız. Birinci dönem sonu itibarıyle, öğrencilerimizin okula ilk başladıkları günler ile şu andaki görüntüleri arasında büyük bir olgunluk, sevecenlik, dikkat, başarı hırsı ve azmi görmekteyiz. Bunlar bizim ilk hedeflerimizdi ve bunları gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
               İkinci dönem için ise, okuma-yazma problemimizin olmadığı, öğrencilerimizin istenilen olgunluk seviyelerine ulaşmaları sebebiyle tamamen bilgi yükleme dönemi olacaktır. Aralık ayında başladığımız ve halen devam etmekte olan DİKKAT, HAFIZA, ZEKA ve DÜŞÜNDÜĞÜNÜ İFADE EDEBİLME konulu kurslarımız sayesinde öğrencilerimizde çok önemli kazanımlar sağladık ve gerekli bilgi yüklemelerinin sonunda Mayıs 2016 tarihinde ülke genelinde yapılacak deneme sınavında bu çalışmaların karşılığını alacağımız kanaatindeyim. Bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz...
               İkinci dönemde bilgi yüklemelerini yaparken, konularımızı öğrencilerimizin birden fazla duyu organlarına hitap edecek şekilde somutlaştırarak, gerek ses, slayt veya konu gezileri ile dersleri renklendirerek, öğrencilerin ders ve konulara ilgisini daha çok çekerek bilgilerinde kalıcılığı sağlayacağız. 

                Sınıfımızla, derslerimizle, öğrencilerimizle ilgili kısa ve uzun vadeli planlarımızı yapılacak veli toplantılarında gündeme getireceğiz. Sizleri buradan da bilgilendireceğiz. 2. 3. ve 4. sınıf için çok farklı, kendi sınıfdaşlarıyla kıyaslanamayacak kadar hedeflerimiz var. Bizleri sadece izleyin...                                                                        

                                                                     Yusuf OĞUZHAN
                                                                 1/İ Sınıfı Öğretmeni
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret246377
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.39995.4216
Euro6.15626.1809
Hava Durumu
Anlık
Yarın
2° 0°
Saat
Takvim